Co musisz wiedzieć o wypożyczaniu samochodów? – Lendly

Zaloguj się

Blog

Najnowsze wpisy
Co musisz wiedzieć o wypożyczaniu samochodów?

Co musisz wiedzieć o wypożyczaniu samochodów?

Chcesz poczuć prawdziwą frajdę z jazdy i adrenalinę? A może potrzebujesz auto na podróż służbową? Chcesz zwiedzić miasto, czy może zepsuł Ci się Twój samochód? Jest wiele powodów, dla których możesz zdecydować się na wynajem samochodu. Zanim zgłosisz się do Lendly – może przydać ci się kilka podstawowych informacji.

Jak wybrać dobrą wypożyczalnię samochodów?

Wypożyczalnie samochodów są różne – jedne mają bardziej rygorystyczne zasady, inne mniej. Lendly powstało aby ujednolicić te zasady, tak aby wynajem aut stał się jeszcze prostszy. Stawiamy na wysoką jakość obsługi, więc nasi partnerzy nic nie ukrywają i odpowiadają otwarcie na wszystkie pytania. Podczas wyboru poszukaj informacji o minimalnym wieku, pobieranych kaucjach oraz godzinach otwarcia (przyda Ci się to przy odbiorze i zwrocie) oraz ubezpieczeniu podstawowym i dodatkowym.

Sprawdź także dostępne modele auta. To istotne, aby wybrane auto, które będzie odpowiadało na Twoje obecne potrzeby też mieściło się w Twoich możliwościach finansowych. Zadowoleni klienci to nasza podstawa, tak więc i Ty także wynajmując auto od Lendly będziesz zadowolony.

Jak przygotować się do wypożyczenia?

Po pierwsze, nie czekaj do ostatniej chwili. Im prędzej zaczniesz się orientować w dostępności aut Lendly, tym większa szansa, że uda Ci się znaleźć takie, które spełni Twoje oczekiwania.

Sprawdź warunki dotyczące wieku i doświadczenia. W większości miejsc wymagany wiek kierowcy to 21 lat, a w innych już 25 lat. Czasem też wiek wyznacza jaką klasę samochodu będziesz mógł wypożyczyć. Nie powineneś mieć problemów z wynajmem podstawowego samochodu, nawet jeśli jesteś młody i bez doświadczenia.

Przygotuj prawo jazdy i jeden dodatkowy dokument tożsamości ze zdjęciem – to są podstawowe i niezbędne dokumenty do wynajmu auta.

Przygotuj też kartę płatniczą z odpowiednimi środkami na końcie lub gotówkę. Za wynajem ZAWSZE trzeba zapłacić z góry.

Paliwo, mandaty i uszkodzenia

Paliwo to nie woda, mandaty są możliwe, a stłuczka może wydarzyć się każdemu. Co wtedy dzieje się w przypadku wynajętego samochodu?
Podczas przekazania auta, otrzymujesz dokładną informację, ile paliwa jest w baku – zazwyczaj jest on zatankowany do pełna. Auto powinno być zwrócone z takim samym poziomem paliwa, chyba że ustalenia przy odbiorze są inne. Mandaty są kwestią kierowcy, nie właściciela auta, zatem za mandaty otrzymane podczas jazdy odpowiadasz osobiście. Tak samo opłaty przejazdowe i parkingowe. W przypadku stłuczki czy wypadku sprawa jest bardziej złożona. Tutaj najlepiej dokładnie zapoznać się z warunkami ubezpieczenia podczas wynajmu samochodu. W różnych wypożyczalniach może być to rozwiązane na inny sposób. Zazwyczaj w przypadku winy innego kierowcy, opłata idzie z OC sprawcy. W przypadku winy wynajmującego czyli np. Ciebie to kwotę pokrywa wynajmujący lub ubezpieczenie dodatkowe, jeśli zostało wykupione przy wynajmie.

O co zapytać pracownika w wypożyczalni samochodów?

  1. Do której godziny musisz zwrócić auto. Niektóre wypożyczalnie określają doby na zasadzie podobnej do hoteli. Jeśli oddasz auto za późno, zapłacisz za kolejną dobę.
  2. Czy auto musisz zwrócić w tym samym miejscu, czy możliwy jest jego odbiór przez pracownika lub zwrócenie do innego oddziału.
  3. Czy wypożyczalnia pobiera za to dodatkowe opłaty?
  4. Co pokrywa ubezpieczenie podstawowe i czy jest opcja wykupu dodatkowego?
  5. Czy są limity kilometrów? To standardowa procedura stosowana przy wynajmie samochodów. Podyktowane to jest amortyzacją samochodu.
  6. Dopłaty za dodatkowe kilometry nie są jednak bardzo wysokie – zazwyczaj utrzymują się na poziomie 0,25-2 zł.
  7. Co, jeśli zdecydujesz się oddać samochód szybciej. Czy płatność będzie odpowiednio pomniejszona? – Tutaj odpowiemy, że zazwyczaj NIE.
  8. Sprawdź kartę auta i stan samochodu. W karcie auta powinny być zapisane wszystkie uszkodzenia i rysy. Upewnij się, czy wszystko się zgadza, aby później była pewność co do sprawcy uszkodzeń.

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *